Országos Kenguru  Bajnokság 2. forduló “B” Csoport

Helyszín: Zalaegerszeg, Zrínyi Miklós Gimnázium

Időpont: 2018. november 24.

Vezette: Szalai Zsolt, Kocsis Tamás

MKOSZ ellenőr: Halász István

Böjtös-Bau RICSILLA Lányok – Zalakerámia ZTE KK/A 62 – 103 (8-21, 25-37, 9-15, 20-30)

RICSILLA: Sonkoly Fanni 31, Horváth Hanna 15, Ritecz Klaudia 9, Petrics Natália 3, Farkas Emília 2, Kiss Panka 1, Krizsán Kata 1, Bőle Jázmin,  Pál-Horváth Anna, Balázsi Fruzsina, Németh Léna, Grózinger Nikolett  Edző: Zsolnay Gyöngyi

Zsolnay Gyöngyi: Hatalmas küzdést és gyönyörű játékot produkáltak lányaink a ZTE fiúk “A”csapata ellen. Nagyon örülök, hogy fel tudtuk venni velük a harcot minden téren. A pontbeli különbség csak annak köszönhető, hogy csapatunk nagy része még szinte kezdő játékos, és a tanulási út elején jár. De az is látszik, hogy mindenképpen jó úton haladunk.

Böjtös-Bau RICSILLA Lenti – Böjtös-Bau RICSILLA Lányok 61 – 68 (21-11, 17-27, 14-9, 9-21)

RICSILLA: Ritecz Klaudia 21, Horváth Hanna 14, Sonkoly Fanni 10, Petrics Natália 9,  Krizsán Kata 8, Bőle Jázmin 3,  Grózinger Nikolett 1, Farkas Emília 1, Pál-Horváth Anna 1, Balázsi Fruzsina, Németh Léna, Kiss Panka  Edző: Zsolnay Gyöngyi

Zsolnay Gyöngyi: A második mérkőzést kicsit fáradtan kezdtük, ugyanis sokat kivett a lányokból a ZTE elleni óriási küzdelem. Így a házirangadót a Lenti csapata kezdte jobban, és már 6-8 ponttal vezettek. A második ötösnek kicsit több ideje volt a pihenésre, ami azt eredményezte, hogy majdnem utol tudtuk érni ellenfelünket a félidőre. A szünetben a büntetők nagyon jól sikerültek, 12/9, ezzel egálra hoztuk a félidőt. A második játékrészben fej-fej mellett mentek a csapatok, de lányaink jobban bírták a végjátékot és győzelemre vitték a harcos alakulatot. Szép volt RICSAJOK!