Helyszín: Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola

Időpont: 2019. január 27.

Vezette: Szpiró Balázs, Fenyvesi Zénó

MKOSZ ellenőr: Bernáth András

Tószegi Vadrózsák– BÖJTÖS-BAU RICSILLA Szarvas 60 – 52 (15-6, 20+6 – 17+3, 18-7, 7-22)

RICSILLA: Komlósi Rupert 22, Sass Péter 11, Bélteki Bence 7, Molnár Sára 3, Baksa Barna 2, Sonkoly Fanni 2,  Gajdos Kevin 2,  Csipai Balázs 1, Nagy Boglárka 1, Mogyorósy Nándor 1, Groditczki Anna-, Makai Regina -, Edző: Vida Júlia

Vida Júlia: A hét során ismét betegségekkel küszködtünk, de végül mindenki tudta vállalni a játékot. Ellenfelünk magassági és fizikai fölényben volt, ennek ellenére sikerült lépést tartani velük. Ahogy fáradtunk, egyre több támadólepattanót engedtünk nekik, ebből könnyű pontokat szereztek, amíg nekünk minden egyes kosárért keményen meg kellett küzdenünk. Sajnos a büntetőzésünk nem sikerül jól a félidőben. Pozitívum viszont, hogy az utolsó negyedre össze tudtuk magunkat szedni, és egy szép hajrával sikerült 15 pontot lefaragni a hátrányból.

BÖJTÖS-BAU RICSILLA Szarvas – CSS BEGA TIMISOARA 50-68 (12-18, 21+5 – 7+3, 4-22, 13-21)

RICSILLA: Komlósi Rupert 19, Bélteki Bence 9, Sass Péter 9, Molnár Sára 5, Nagy Boglárka 3,   Sonkoly Fanni 2,  Gajdos Kevin 4, Csipai Balázs 1, Mogyorósy Nándor -, Groditczki Anna -, Baksa Barna – Edző: Vida Júlia

Vida Júlia: A második meccsen szintén magassági és fizikális hátrányban voltunk. Nagy meglepetésre az első félidőben szépen tudtuk magunkat tartani, egy remek második negyedet produkálva át is vettük a vezetést, sőt még a büntetőket is sikerült jobban értékesítenünk. Második félidőre ez a lendület sajnos elfogyott, a passzaink nagyon pontatlanok voltak, sok labdát adtunk el és csakúgy, mint az első mérkőzésen a lepattanózásban sem jeleskedünk. De a sok hiba ellenére az utolsó pillanatig küzdöttünk.