Fizikális mérkőzéseken sikerült nyernünk – Megvan az „A” csoport!

NEMZETI FIÚ SERDÜLŐ BAJNOKSÁG, REGIONÁLIS ALAPSZAKASZ, I.

Vezette: Hernicz Balázs, Nagy Péter; Földesi Marcell, Nagy Péter

MKOSZ ellenőr: Nagy János

Tatai SE- BÖJTÖS-BAU RICSILLA 60 – 63 (21-10, 10-16, 14-12, 15-25)

RICSILLA: Mészáros Ágoston 31/3, Gulyás Gergő 11, Horváth Nimród 9/3, Kovács Viktor 6, Hosszú Nátán 2, Erdős Tamás 2, Szaksz Dániel 2, Kovács Zsombor, Derűs Ádám, Szelestey Márton, Hárskuti Dominik Edző: Mészárosné Csilla

Mészárosné Darida Csilla: Hosszú, másfél hónapos meccsszünet után folytatódott  U14-es fiú csapatunk bajnoksága immár a regionális szakaszban. Sajnos mindez meg is látszódott az első mérkőzésünkön, mert támadásban ritmustalanul, védekezésben puhán kezdtünk az első negyedben. Szerencsére második ötösünk már a csapat szebbik arcát mutatta, és szellemes támadásokat vezetve 6 pontot faragott az első negyedben összeszedett 11 pontos hátrányból. A második félidőben sem sikerült igazán magunkra találnunk, de nem adtuk fel, és megpróbáltunk tapadni a tatai fiúkra, akik az egész mérkőzésen komoly pressziót gyakoroltak ránk csapdázós védekezésükkel. A negyedik negyed közepén értük utol ellenfelünket, és izgalmas végjátékot követően végül, ha csak 3 ponttal is, de sikerült győztesen elhagyni a pályát, ami azt jelentette, hogy készülhettünk a nap döntőjére.

Alba Fehérvár Sportopus – BÖJTÖS-BAU RICSILLA 61 – 69 (19-18, 20-11, 8-26, 14-14)

RICSILLA dobói: Mészáros Ágoston 33/9, Horváth Nimród 12/3, Hosszú Nátán 11, Gulyás Gergő 10/3, Kovács Viktor 2, Kovács Zsombor 1, Erdős Tamás, Derűs Ádám, Szaksz Dániel, Hárskuti Dominik, Szelestey Márton Edző: Mészárosné Darida Csilla

Mészárosné Darida Csilla: Második mérkőzésünk tétje nem volt kevesebb, mint az „A” csoportba kerülés, ami elsőéves serdülő csapatunk részéről igen nagy sikernek számít. A tatai meccs után most még nagyobb fizikális hátrányban kellett játszanunk, hiszen a feldobáshoz készülődve könnyen megállapíthattuk, hogy ellenfelünk valamennyi játékosa egy fejjel magasabb és legalább 10 kilóval nehezebb volt nálunk. Ez a hátrány most a 2. negyedben jött ki leginkább, amikor is egy 12:0-ás szériát követve ellépett tőlünk a székesfehérvári csapat. Ekkor sok támadólepattanót engedélyeztünk, és a védekezésünk sem akart működni. A második félidőre azonban legerősebb ötösünkkel felállva megtaláltuk az Alba támadásainak ellenszerét, és 5 perc elteltével egalizáltunk: remek védekezést produkálva – mindössze 22 pontot kaptunk az utolsó két negyedben –, igazi csapatjátékkal rukkoltunk elő! Szebbnél szebb támadásokat vezettünk és mindig találtunk rést a pajzson. A 3. negyed végén és az utolsó játékrész elején ezúttal mi hoztunk össze 5 perc alatt egy 14:0-ás szériát, így nagy esélyt teremtettünk magunknak a végső győzelemre. Ezután még felzárkózott az Alba 5 pontra, de Horváth Nimród utolsó percben dobott palánkos hármasa végleg eldöntötte a találkozót. Dicséret illeti valamennyi játékosomat, hogy két beteg hiányzó ellenére is felnőttünk a mai feladathoz. Ma 3 félidőn keresztül szenvedtünk, de az utolsó 20 percre nagyon összeállt a játékunk, és megérdemelten indulhattunk haza 2 győzelemmel a zsebünkben. Ugyanakkor tisztán látszik, miben kell nagyot előrelépnünk, mely területeken kell még sokat fejlődnünk. Ellenfeleinknek gratulálok mai játékukhoz!