Szoros meccseken szép sikerek a Szarvasiaktól

Országos U11 Bajnokság 4. forduló „E” csoport

Helyszín: Békés, Hepp Ferenc Fő téri Általános Iskola

Időpont: 2019. február 09.

Vezette: Pappy Zsolt, Bere Márton

MKOSZ ellenőr: Hegedűs Ferenc

Békési Heppes Szöcskék – BÖJTÖS-BAU RICSILLA Szarvas 39 – 48 (9-17, 1+3-7+3,18-11,8-10)

RICSILLA: Gajdos Kevin 13, Nagy Boglárka 10, Molnár Sára 9, Veres Doran 6, Lohr Eszter 5, Domján Zalán 3, Sonkoly Zoltán 1, Virág Viola 1, Csicsely-Podani Anna, Sonkoly Noémi, Pálfalvi Vanda, Brachna Bogi
Edző: Vida Júlia

Vida Júlia: Tudtuk, hogy az “E” csoportban már erősebb ellenfelek várnak ránk, és ennek megfelelő koncentráltsággal kezdtük az első mérkőzést. Jó volt látni, hogy támadásban és védekezésben is szépen megcsináltuk, amit hét közben gyakoroltunk. A támadó térfélen kifejezetten jó volt a “spacing”, és a befutások időzítse. Védekezésben a labdáson már kellő intenzitással és nyomással dolgoztunk, de a labda nélküli agresszivitáson és helyezkedésen még van mit javítani.  Bár a lepattanókkal ezen a meccsen is hadilábon álltunk, már sokat fejődtünk az előző fordulóhoz képest. Az elején megszerzett előnyt végig tartottuk, és nem vétettünk olyan gyermeteg hibákat, amivel magunkra húztuk volna az ellenfelet.

BÖJTÖS-BAU RICSILLA Szarvas SZEDEÁK Karolina fiúk 46-39 (8-10, 13+5-10+5, 10-2, 10-12)

RICSILLA: Molnár Sára 15, Gajdos Kevin 13, Lohr Eszter 9, Sonkoly Noémi 3 , Pálfalvi Vanda 2, Nagy Boglárka 2, Sonkoly Zoltán 1, Domján Zalán 1, Veres Doran, Virág Viola, Csicsely-Podani Anna, Brachna Bogi,

Vida Júlia: A második mérkőzés 10 perccel az első lefújását követően startolt, így az érthető fáradtság miatt, mindkét térfélen sok volt a pontatlanság. Mivel a szegedi csapatnál jóval erősebbek voltunk, a hibák ellenére is végig mi irányítottuk a mérkőzést. 3 perccel a vége előtt azonban ellenfelünk már 3 pontra is feljött, de ekkor tudtunk újítani, és olyan koncentrált, precíz védekezést mutattunk be, hogy több pontot már nem engedélyeztünk nekik. Dicséret a srácoknak, hogy ezt az összeszedett játékot akkor tudták bemutatni, amikor a leginkább szükség volt rá!

Nagyon örülünk mindkét győzelemnek, és várjuk a 3 hét múlva esedékes, immár ”D” csoportos fordulót!