Országos Bajnokság U12  Alsóház „A” csoport

Helyszín: Zalaegerszeg, Zrínyi Miklós Gimnázium

Vezette: Szalai Zsolt, Novák Marcell

MKOSZ ellenőr: Kis Attila

ZTE KK/B – BÖJTÖS-BAU RICSILLA Lányok 38-71 (4-26, 14-12, 2-17, 18-16)

RICSILLA: Lohr Lili 36, Solymosi Berill 9, Horváth Hanna 7, Lohr Eszter 5, Sonkoly Fanni 4, Leposa Emma 4, Altinger Zsófia 2, Simon Laura 2, László Martina 1, Darvas Amira 1, Simon Petra, Szűcs Vanda Edző: Mészárosné Darida Csilla

Mészárosné Darida Csilla: Mivel az Alapszakasz 1. fordulójában hosszabbításban kikaptunk a szombathelyi Sportiskolás Törpilláktól, így sajnos lecsúsztunk a Felsőház küzdelmeiről. Maradt az Alsóház, ahol azonban további célként tűztük ki, hogy stabilan maradjunk az „A” csoportban, hogy minél szorosabb meccseket játsszunk, felkészülve a lány régiós jamboree küzdelmeire. Első mérkőzésünkön hamar ellenfelünk tudtára adtuk, hogy komolyak a szándékaink és Lohr Lili klasszisával gyorsan el is tudtuk dönteni a találkozót.

BÖJTÖS-BAU RICSILLA Lányok – KALÓZOK (Nagykanizsa) 58-73 (11-24, 15-17, 16-18, 16-14)

RICSILLA: Simon Laura 17, Horváth Hanna 12, Solymosi Berill 10, Altinger Zsófia 9, Simon Petra 5, László Martina 3, Szűcs Vanda 1, Leposa Emma 1, Darvas Amira, Lohr Eszter, Sonkoly Fanni Edző: Mészárosné Darida Csilla

Mészárosné Darida Csilla: Lohr Lili nélkül, de nem feltartott kézzel álltunk neki a kanizsai fiúk elleni meccsnek. A lányok emlékezetében még élesen élt az alig egy hónapja elszenvedett hosszabbításos mérkőzésünkön elszenvedett vereség, amikor sajnos Korbely Kincső is megsérült. Mészáros Ágota már november vége óta nem tud a csapat rendelkezésére állni, és a csapat több tagja is kisebb-nagyobb sérülésekkel és betegségekkel küzdött a héten. Ennek ellenére nagyon büszke vagyok erre a meccsre, mert az első negyedet leszámítva egál negyedeket játszottunk a magassági fölényben lévő Kalózokkal szemben. Üde színfolt volt Simon Laura ponterős, bátor játéka, akinek remélem kellő lökést adhat a későbbiekre mai támadójátéka. De dicséret illeti a „kicsiket” – Horváth Hanna, Lohr Eszti és Sonkoly Fanni – is, akik harcosan és remek védőmunkával vették ki részüket a mai sikerekből.