REGIONÁLIS LEÁNY SERDÜLŐ BAJNOKSÁG, ALAPSZAKASZ, II. 2. forduló “A” csoport

Helyszín: Zalaegerszeg, Zrínyi Miklós Gimnázium

MKOSZ ellenőr: Dombay László

BÖJTÖS-BAU-RICSILLA – OSE Oroszlánykák 57-53 (22-6,13-12,10-17,12-18)

RICSILLA: Biró Csenge 29, Biró Cintia 13, Bedics-Németh Anna 7, Farkas Gréta 4, Damina Johanna 2, Lenner Eliza 2, Németh Luca, Horváth Hajnalka, Tornyos Lilla, Grózinger Nikolett, Balogh Lilien, Pataki Lola
Edző: Mészárosné Darida Csilla

Mészárosné Darida Csilla: Idén először kerültünk az „A” csoportba, így nagy várakozással tekintettünk mai mérkőzéseink elé. Az első meccsünkön a védekezésünkkel elégedett voltam, de támadásban a rengeteg kimaradt ziccer miatt nem tudtunk komolyabb előnyre szert tenni. Igyekeztem mindenkinek megfelelő játéklehetőséget adni, hogy minél frissebbek maradjunk a Tapolca ellen. Sajnos a mérkőzés 10. percében egy ütközést követően csapatkapitányunk Biró Csenge nagyon beütötte a fejét, ugyan a 2. félidőben még vállalta a játékot, de a továbbiakban nem tudott már rendelkezésünkre állni. Az OSE csapata az előírtnál kevesebb játékossal érkezett, így a hivatalos eredmény 2-0 lett a mi javunkra.

TAPOLCAI PÁRDUCOK – BÖJTÖS-BAU-RICSILLA 93-48 (35-5,18-15,21-16,19-12)

RICSILLA: Biró Cintia 15, Lenner Eliza 12, Farkas Gréta 9, Horváth Hajnalka 6, Németh Luca 2, Pataki Lola 2, Grózinger Gabriella 2, Damina Johanna, Bedics-Németh Anna, Tornyos Lilla, Szilágyi Dalma

Mészárosné Darida Csilla: Sajnos két meghatározó játékosunk – Biró Csenge sérülés, Szabó Lara betegség miatt – sem állt rendelkezésünkre, de ez nem menti fel a csapatot a nagyon gyenge első negyedbeli játékért. Átgázolt rajtunk a Tapolca első ötöse, 30 pontot vertek ránk ebben a játékrészben. Dicséret illeti azonban játékosaimat, mert ezek után sikerült rendezni a sorokat, és a hátralévő részben méltó ellenfelei voltunk a mai napon kívülről is extrán dobó „Párducoknak”. Ellenfelünknek gratulálok a remek teljesítményhez, remélem lesz még alkalmunk idén visszavágni nekik!