Agresszív védekezés + önzetlen passzjáték = 2 magabiztos győzelem

Országos bajnokság U12  VII. forduló Alsóház

Helyszín: Etelka Sori Sportcsarnok, Szeged

Időpont: 2019. március 31. 09.00-13.00

MKOSZ ellenőr: Széll Ágnes

Játékvezetők: Tóth Tamás, Lugosi Lilla

BÖJTÖS-BAU-RICSILLA Szarvas – Szedeák Bikák Fiú 80 – 30 (27-3, 25-15, 9-7, 19-5)

BÖJTÖS-BAU-RICSILLA SZARVAS: Szonda Martin (22) Bélteki Bence (11) Gajdos Kevin (11) Molnár Sára (9) Csipai Balázs (7) Baksa Barna (7) Makai Regina (6) Veres Doren (4) Sonkoly Noémi (3) Mogyorósy Nándor, Calveresi Ticián
Edző: Vida Júlia

Vida Júlia: A gyerekek a mérkőzés elejétől kezdve nagyon koncentráltak. A passz-befutás játékot a megbeszéltek szerint hajtották végre, sokszor szemet gyönyörködtető akciók végén tudtunk kosarat szerezni. A védekezésben kellően agresszívak voltunk, amiből sok labdát szerezünk, és a ziccereket is jó százalékkal értékesítettük. Egyetlen negatívum a félidei büntetőzés, ami ez alkalommal sem sikerült jól.

Szeged KE Tigrisek Leány – BÖJTÖS-BAU-RICSILLA Szarvas 39 – 63 (6-19, 17-15, 6-17, 10-12)

BÖJTÖS-BAU-RICSILLA SZARVAS: Veres Doren (11) Gajdos Kevin (11) Bélteki Bence (11) Szonda Martin (8) Csipai balázs (7) Molnár Sára (6) Baksa Barna (4) Makai Regina (2) Sonkoly Noémi (2) Mogyorósy Nándor (1) Calvaresi Ticián

Vida Júlia: Az ellenfél fizikális fölényét sikerült ellensúlyoznunk a technikai képzettségünkkel. Az előző meccsen látható agresszív védekezést sikerült átmenteni erre a mérkőzésre is, és hasonlóan tetszetős és kombinatív passzjáték után tudtunk kosarakat dobni. Harcosan, és lelkesen játszottunk 40 percen keresztül, aminek az eredménye a kevés kapott pont egy nálunk sokkal magasabb csapat ellen.