Országos Kenguru Kupa 7. forduló „B” csoport

Helyszín: Zrínyi Miklós Gimnázium, Zalaegerszeg

Időpont: 2019. április 13.

Játékvezetők: Szalai Zsolt, Imre Márk

BÖJTÖS-BAU-RICSILLA LÁNYOK – ZTE KK/B 82-42 (27-4, 25-16, 16-8, 14-14)

RICSILLA: Horváth Hanna 14, Kiss Panka 10, Lohr Eszter 10, Ritecz Klaudia 9, Sonkoly Fanni 8, Balázsi Fruzsina 7, Pál-Horváth Anna 7, Krizsán Kata 6, Petrics Natália 6, Bőle Jázmin 3, Grózinger Nikolett 1, Németh Léna Edző: Mészárosné Darida Csilla

Mészárosné Darida Csilla: Hatalmas elánnal vetette bele magát lány csapatunk a mérkőzésbe, hiszen az eddigiekhez képest nagyot változtattunk a védekezésen. Egész pályás emberfogásunk remekül működött, a lányok tökéletesen hajtották végre az edzéseken gyakoroltakat. A védekezés precizitásához, hatékony és szellemes támadójáték is párosult, így nagyarányú győzelemmel készülhettünk a ricsillás fiúk elleni meccsünkre. Rendkívül elégedett vagyok a lányokkal, mert az elmúlt hetek edzésein sok új anyagot vettünk, és szinte valamennyit visszaláttam a pályán. Külön öröm volt számomra a kicsik (2009-esek) bátor, harcos és ötletes játéka.

BÖJTÖS-BAU-RICSILLA „A” – BÖJTÖS-BAU-RICSILLA LÁNYOK 61-42  (19-10, 16-19, 9-9, 17-4)

RICSILLA: Horváth Hanna 9, Ritecz Klaudia 6, Pál-Horváth Anna 6, Kiss Panka 5, Grózinger Nikolett 5, Sonkoly Fanni 4, Balázsi Fruzsina 3, Lohr Eszter 2, Krizsán Kata 1, Petrics Natália 1, Németh Léna, Bőle Jázmin Edző: Mészárosné Darida Csilla

Mészárosné Darida Csilla: Pihenő nélkül kezdtünk bele a ricsillás fiúk elleni meccsünkbe, ami sajnos sok kihagyott ziccert, elpuskázott lehetőséget hozott az első negyedben. A második játékrészben már kiegyenlített játék folyt a pályán, és a büntetőpárbajt is hoztuk. A félidőt követően 5 pontra sikerült megközelítenünk ellenfelünket, de láthatóan sokat kivett belőlünk a felzárkózás. A végére kissé dekoncentráltak lettünk, így az utolsó negyedben a fiúk eldöntötték a meccset. Ennek ellenére büszke vagyok a lányok teljesítményére, többen közülük iskolájukat képviselve, ének-zenei fronton is helyt álltak a mai napon. Egy hónapunk van felkészülni Nyugat-Magyarország legjobb U11-es lány csapatai ellen a 8. fordulóra. A fiúknak pedig minden elismerésem összeszedett, pontos játékukhoz!