A második meccsen jobban koncentráltunk, így győzelem lett a vége

Országos Gyermek Bajnokság 3. Forduló “D” csoport

Helyszín: Kazinczy Ferenc Tagintézmény – Tapolca

Időpont: 2018. december 08.

Játékvezetők: Béndek Gábor Miklós, Fülöp András, Prieger Mihály

MKOSZ ellenőr: Németh László

Böjtös-Bau RICSILLA Zalaszentgrót – KANIZSAI VADMACSKÁK 46-51 (17-10, 14-24, 11-10, 4-7)

RICSILLA: Tóth Ádám 19, Zoltán Levente 8, Mesteri Tibor 5, Horváth J. Gergő 3, Papirnyy Oleksandr 3, Varga Máté 2, Kovács Ákos 2, Somogyi Ákos 2, Somogyi Botond 2, Bieder Bence, Gécsek Levente, Varga Bálint
Edző: Hoffmann Balázs

Hoffmann Balázs: Az első félidőben remek védekezéssel megleptük a Kanizsai lányokat, így sikerült előnyt szereznünk.  A félidei büntetődobásokkal azonban ellenfelünk fordítani tudott. Érezhető volt hogy szoros végjáték várható. A második játékrészben sajnos már nem működött olyan hatékonyan a védekezésünk, mint előtte, továbbá mindkét negyedben 1-1 kulcsembert nélkülöznünk kellett, így sajnos szoros mérkőzésen hatalmas küzdelemben, de alul maradtunk a Vadmacskákkal szemben. Gratulálok minden játékosnak mindkét oldalon!

TAPOLCAI SÁRKÁNYOK – BÖJTÖS-BAU-RICSILLA ZALASZENTGRÓT 20-41 (10-12, 10-16, 0-11, 0-2)

RICSILLA: Zoltán Levente 13, Tóth Ádám 7, Mesteri Tibor 7, Bieder Bence 5, Varga Máté 4, Somogyi Ákos 2, Somogyi Botond 1, Papirnyy Oleksandr 1, Horváth J. Gergő 1, Kovács Ákos, Varga Bálint, Gécsek Levente

Hoffmann Balázs: A mérkőzés sok hibával, nagy iramban kezdődött. Az első félidő hajrájára rendeztük a sorainkat fejben, elkezdtek a gyerekek koncentrálni, és így már érezhető volt a két csapat közti különbség. A második félidőre változtattunk a szerkezetünkön, így még hatékonyabbá vált mind a támadó játékunk mind a védekezésünk. Mellette az ellenfelünk pedig mintha elfáradt volna, és egyre kisebb ellenállást tudtak kifejteni, a végére sima mérkőzés lett. Külön gratulálok a játékosaimnak hogy a 2. játékrészben egy kosarat sem kaptunk!