Sima győzelem és egy szoros vereség a lányok hétvégi mérlege

Országos Kenguru  Bajnokság, 3. forduló “B” Csoport

Helyszín: Zalaegerszeg, Zrínyi Miklós Gimnázium

Időpont: 2019. január 20.

Játékvezetők: Horváth Alajos, Hegedűs Attila

MKOSZ ellenőr: Kis Attila

Böjtös-Bau RICSILLA Lányok – Böjtös-Bau RICSILLA „A”  51 – 55  (4-13, 24-17, 8-12, 15-13)

RICSILLA: Sonkoly Fanni 13, Bőle Jázmin 8, Ritecz Klaudia 8, Petrics Natália 7, Horváth Hanna 4, Lohr Eszter 3, Balázsi Fruzsi 2, Kiss Panka 2, Pál-Horváth Anna 2, Krizsán Kata 1, Grózinger Nikoletta 1
Edző: Zsolnay Gyöngyi

Zsolnay Gyöngyi: Álmosan kezdtek lányaink a RiCsilla fiúk ellen vasárnap a Zrínyi Gimnáziumban. Annak ellenére, hogy az elmúlt hetekben sokat gyakoroltuk a felállított játékot, még nem tudtuk megvalósítani. A második negyedben összeszedettebben kosárlabdáztunk, ami pontokban is megmutatkozott. Bár a félidei büntetődobások jól sikerültek, az elején elvesztegetett percek és pontok sajnos a végjátékban nagyon hiányoztak. Mindvégig megmaradt a néhány pontos előny, így a győzelemre már nem volt esélyünk, nem tudtuk a fiúkat behozni. A jó hír, hogy így is-úgy is RICSILLA nyert!

Kanizsa DKK – Böjtös-Bau RICSILLA Lányok  34 – 63  (9-12, 13-31, 8-4, 4-16)

RICSILLA: Horváth Hanna 13, Sonkoly Fanni 11, Lohr Eszter 10, Bőle Jázmin 9, Ritecz Klaudia 9, Petrics Natália 4, Balázsi Fruzsina 3, Krizsán Kata 1, Grózinger Nikolett 1, Kiss Panka 1, Pál-Horváth Anna 1

Zsolnay Gyöngyi: Lányok a lányok elleni harcban bátrabbak voltunk. Az első negyedben Hanna vezérletével és gyors kosaraival néhány pontos előnyre tettünk szert. Ezt követte a második negyed, amikor Lohr Esztike kápráztatott el minket gyönyörű, egész pályán végigvitt ziccereivel. A mérkőzésen mindenki hozzájárult a győzelemhez pontokkal és tettekkel is. Fanni cseleivel és dobásaival, míg Jázmin és Nati a sok lepattanó –szerzéssel jeleskedett. Fruzsi és Panka bátorságukkal tűntek ki. Klaudiának és Katának jó passzokat köszönhetünk, Anna és Niki 100%-kal dobták a büntetőket.  Sok szép akció és kosár mellett sok hibával is játszottunk, de a lényeg hogy győzni tudtunk. Szép volt lányok!