Országos bajnokság U11  3. forduló  „D” csoport

Helyszín: Zrínyi Miklós Gimnázium, Zalaegerszeg

Időpont: 2019.01.20. 14.00 – 16.30

Játékvezetők: Szabó Tibor, Újhelyi Fanni

MKOSZ ellenőr: Dombay László

Böjtös-Bau-Ricsilla Zalalövő – Sólyomfiókák  53 – 41  (14-10, 15-11, 11-15, 13-5)

BÖJTÖS-BAU-RICSILLA-ZALALÖVŐ: Balázsi Fruzsina (11), Krizsán Kata (10), Kánya Márk (10), Kiss Panka (9), Tüske Benedek (7), Pál-Horváth Anna Edit (3), Grózinger Nikoletta (1), Petrics Natália (1), Bőle Jázmin (1), Végh Mátyás, Varga Máté, Czene Tamás
Edzők: Novák Nóra, Verein Ádám

Novák Nóra : A bajnokság harmadik fordulóján dupla győzelmet aratott csapatunk. Az első mérkőzésen a Sólyomfiókák ellen ismét sikerült győznünk. A harmadik negyed végéig szoros küzdelmet vívtunk, így bizonytalan volt, kié lesz a győzelem, azonban a negyedik negyedben kosarasaink harciasságának köszönhetően, mi bizonyultunk erősebbnek. Játékosaink mind védekezésben mind támadásban sokat fejlődtek a második forduló óta, azonban a lepattanók megszerzésénél, a labda felhozatalnál és a labdaátadásoknál még mindig rengeteg hibát vétettek. A csapat minden tagjának rendkívül pozitív volt a hozzáállása a játékhoz, amiért külön dicséret.

Egerszegi Zsebibabák – Böjtös-Bau-Ricsilla Zalalövő  39 – 59  (11-4, 13-23, 8-11, 7-21)

BÖJTÖS-BAU-RICSILLA-ZALALÖVŐ: Balázsi Fruzsina (16), Pál-Horváth Anna Edit (9), Varga Máté (7), Végh Mátyás (5), Krizsán Kata (5), Petrics Natália (5), Kánya Márk (4), Bőle Jázmin (3), Tüske Benedek (3), Grózinger Nikoletta (1), Kiss Panka (1), Czene Tamás

Novák Nóra : A második mérkőzésen az első negyed  végére kissé ránk ijesztettek ellenfeleink, hiszen 7 pontos előnyre tettek szert, ami valószínűleg csapatunk fáradságának volt betudható, mivel az első mérkőzés kemény csatáját követően pihenő nélkül csaptunk össze. A második negyedre azonban sikerült összeszedni magunk, és a mérkőzés végéig minden negyedet megnyertünk. Nagy öröm számomra, hogy szinte minden játékosunknak sikerült pontot szereznie, és hogy 12-ből 11 játékosunk bedobta a büntetőt.
Külön dicséret Pál-Horváth Annának, aki először játszott csapatunkban, és fiatalkora ellenére, különösen a második mérkőzésen, nagyon ügyes játékkal örvendeztetett meg minket. Dicséret illeti Balázsi Fruzsinát, Kiss Pankát, Bőle Jázmint, Krizsán Katát, Petrics Natáliát és Grózinger Nikolettát is mivel a délelőtti válogatott mérkőzéseket követően a zalalövői mérkőzéseken is kiválóan helyt álltak.
Gratulálok csapatunk minden tagjának a két győzelemhez, és köszönöm edzőtársam segítségét!