Országos Gyermek Bajnokság 4. forduló “B” csoport

Helyszín: Nagykanizsa, Szakképzési Centrum

Időpont: 2019. január 26.

MKOSZ ellenőr: Göncz Ferenc

Ifjú Sólymok (Szombathely) – BÖJTÖS-BAU RICSILLA Lányok 59:43 (19-9, 12-13, 25-9, 3-12)

RICSILLA: Lohr Lili 19, Solymosi Berill 6, Simon Laura 4, Leposa Emma 4, László Martina 3, Altinger Zsófia 2, Korbely Kincső 2, Horváth Hanna 1, Simon Petra 1, Lohr Eszter, Balázsi Fruzsina, Sonkoly Fanni Edző: Mészárosné Darida Csilla, Mészáros Richárd

Mészárosné Darida Csilla: Kiváló erőpróba elé néztünk a mai szombaton, ahol két bombaerős fiú csapat ellen játszottunk. Első mérkőzésünket a szombathelyiek ellen vívtuk, akikkel szemben nagyszerűen helytállt a harcos kengurukkal teletűzdelt csapatunk. Sajnálhatjuk a 3. negyed dekoncentrált játékát, mert bizony szorosabb eredmény és akár meglepetés is születhetett volna! Gratulálok az Ifjú Sólymoknak a győzelemhez!

BÖJTÖS-BAU RICSILLA Lányok – Kalózok (Nagykanizsa) h. u. 60:69 (18-14, 9-16, 20-16, 10-11, 3-12)

RICSILLA: Lohr Lili 20, Horváth Hanna 11, Altinger Zsófia 7, Korbely Kincső 7, Solymosi Berill 6, Leposa Emma 4, Simon Laura 2, Lohr Eszter 2, Balázsi Fruzsina, 1, Sonkoly Fanni, László Martina, Simon Petra Edző: Mészárosné Darida Csilla, Mészáros Richárd

Mészárosné Darida Csilla: Nem titkolt szándékunk volt, hogy a lánycsapatok közül elsőként kiharcoljuk a „B” csoportban maradást, és bizony nem sok választott el minket ettől! Pedig lányaink és a kanizsai fiúk között jókora magasságbeli és súlykülönbség adódott, ennek ellenére remekül felvettük velük a versenyt. Sajnos Lohr Lili rögtön az első negyedben összeszedett 4 faultot, így a védekezésünket át kellett szervezni! Emellett viszont extra támadójátékkal rukkolt elő a kenguru korú Horváth Hanna, aki sorra egy-egyezte le az ellenfél védőit. A második negyedben nem bírtuk elviselni, hogy a lepattanócsatát egyértelműen a fiúk nyerték, és sajnos több figyelmetlenség miatt engedtük ellenfelünket második szándékból pontokat szerezni. A félidei büntetőpárbajból sem mi jöttünk ki győztesen, de nem adtuk fel, és elszánt védekezéssel, és bátor támadójátékkal tartottuk magunkat a harmadik negyedben is. Az utolsó játékrész sok izgalmat tartogatott: két perc volt hátra, de ötpontos előnyünknél sajnálatos sérülés történt, – mint utólag kiderült – Korbely Kincső lábközépcsont törést szenvedett. A kicsi előnyt a fiúk gyorsan ledolgozták, de még így  is volt sanszunk a győzelemre. 0,1 másodperccel a mérkőzés vége előtt Solymosi Berill ellen követtek el szabálytalanságot, azonban a kezét fájlaló irányítónk büntetői lejöttek a gyűrűről, így következett a hosszabbítás, amelyet egyértelműen a fiúk bírtak jobban. Le a kalappal a lányaink előtt, akik óriásit harcoltak az óriások ellen! Ellenfelünknek gratulálunk a győzelemhez!